Jesteś tym, co jesz

Pożywienie jest twoim lekarstwem

Podstawą domu jest jego fundament. Zbudowany na mocnym gruncie, daje bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Pożywienie dla człowieka jest fundamentem jego zdrowia. Jeśli spożywamy zdrowe i dobre pożywienie, to nasze ciało będzie dobrze funkcjonować. Podobnie jak w samochodzie. Wszystko zależy od jakości dodawanej do niego benzyny.

Nasze ciało jest zbliżone podobieństwem do maszyny, jako biologicznego mechanizmu i utrzymywane jest przez pokarmy. Co jesz, tym jesteś, gdyż wszystkie składniki pożywienia rozprowadzane są po całym organizmie. Część z nich jest wydalana, jako bezużyteczna.

Zauważmy, że wszystko co istnieje ma swój środek, swoistą podstawę, fundament. Spójrzmy na liść, na jego fantastyczna budowę. Od centralnego nerwu ( szkieletu blaszki), odchodzą wiązki przewodzące, doprowadzające soki do całego miękisza zieleniowego. System przewodzenia jest symetryczny i całkowity.

A jak to jest z naszym organizmem?

Z jednej strony mamy kręgosłup z rdzeniem kręgowym, całym systemem nerwowym i mózgiem. Jest to szkielet ciała. W środku usytuowany jest system pokarmowy z całym zespołem odżywiania i wydalania. To on napełnia nasze ciało i układ nerwowy tym, co spożywamy. Jest fundamentem organizmu.

Jeśli fundament jest zbudowany na zatrutym pożywieniu środkami chemicznymi, to cały organizm jest zatruty, łącznie z myśleniem i działaniem. Podobnie jak dom zbudowany na fundamencie o słabej zaprawie, niechybnie może runąć. Ważne jest aby to zrozumieć, gdyż zdrowie lub choroba zależą od nas samych.

Wszędobylska dziś chemia, podtruwa nasze ciała i umysły. Praktycznie wszystko co spożywamy jest skażone środkami chemicznymi, począwszy od nawozów sztucznych, środków ochrony roślin, poprzez konserwanty, substancje smakowe i żywność zmieniona genetycznie. Cała chemia dostaje się do naszego organizmu przez spożywane pokarmy i tak tworzy się zatrute ciało oraz umysł.

Łatwo zauważyć jak wiele ludzi jest zestresowanych i schorowanych. 60 lat temu, ludziom żyło się w biedzie ale byli radośni i szczęśliwi. Nie było tyle chorób. Dziś żyje się bogato ale z chorobami, w wielkim niekiedy stresie. Przyczyną jest samo – zatruwanie, przez spożywane pokarmy, oddech skażonym powietrzem oraz szkodliwym polem elektromagnetycznym od wzrastającej ilości urządzeń elektrycznych.

Jak w takiej sytuacji być zdrowym i radosnym człowiekiem?

Można nim zostać, tylko należy usunąć przeszkody utrudniające życie. Działanie pola elektromagnetycznego można zneutralizować, stosując bardzo mocne odpromienniki nowej generacji, wyciszające cały dom lub mieszkanie. Wytwarza się wówczas błogi spokój nie tylko w naszym domu, ale i najbliżej okolicy. Od czasu do czasu dobrze jest pobyć w lesie aby przewentylować płuca czystym tlenem i świeżym powietrzem. Warto mieć jonizator powietrza, który pomaga oczyszczać mieszkanie i zmieniać jonizację na ujemną dobroczynną dla ciała. Mikroorganizmy jako żywe bakterie użyte do sprzątania, w bardzo dużym stopniu wprowadzają ujemną jonizację wszelkich pomieszczeń. Modny dziś ozon ma zbawienny wpływ na oczyszczanie komórek ciała, poprzez kąpiel ozonową.

Ale najważniejszy jest sposób odżywiania. Spożywajmy zdrową żywność z gospodarstw ekologicznych, najlepiej z tych, gdzie stosowane są mikroorganizmy. Pijmy zdrową wodę, nie z butelek plastikowych lecz ze szklanych. Plastik zmienia jonizację na dodatnią szkodliwą dla nas. Można wodę przegotowaną wystawić w szklanej butli na działanie promieni słonecznych przez 3 godziny a później pozostawić ją na tyle samo w cieniu. Będzie zdrowym płynem do picia.

W najlepszej możliwej sytuacji i tak jesteśmy narażeni na toksyny zatruwające nasz organizm. Ale jest na to rada. Tu służy nam ziołowy suplement diety, jakim jest Alveo. Oczyszcza organizm z toksyn, napełnia substancjami mineralnymi i niezbędnymi do życia aminokwasami. To kroplówka dla naszego ciała, która wzmacnia siły obronne organizmu, przez co wracamy do dobrego zdrowia.

Zdrowe pożywienie rozprowadzane przez krew, likwiduje stres w naszym życiu. Cóż może być bardziej wartościowe niż nasze własne zdrowie i spokój umysłu. To my sami mamy o siebie zadbać, gdyż 50% warunków odpowiadających zdrowiu, należy do stylu życia i odżywiania. Za jedyne 10% odpowiada służba zdrowia. Reszta po połowie to uwarunkowania genetyczne i środowisko życia.

Niezwykle ważna jest profilaktyka, aby nie dopuścić do całkowitego zaniedbania własnego ciała. Tylko 5% ludności Polski stosuje profilaktykę a reszta 95% czeka aż zachoruje, aby mieć co leczyć. Ta żałosna statystyka mówi, że tak naprawdę mało interesujemy się tym co najważniejsze dla nas samych.  Alveo, ruch, świeże powietrze i zdrowe energetycznie pomieszczenia mieszkalne, są gwarancją dobrego zdrowia.

Sama dbam o zdrowy styl życia i stosuję wszystkie nowoczesne sposoby profilaktyki, dlatego gorąco polecam to, co jest ogólnie dostępne dla każdego. Służę radą i pomocą w doborze wszelkich ulepszeń, poprawiających nasze dobre samopoczucie a zarazem zdrowie fizyczne i duchowe. Kontakt ze mną: tel: 698179061 lub email: wachowskad@Gmail.com