Podobnie jak mamy potrzebę gruntownego sprzątania co jakiś czas własnego mieszkania czy domu, tak samo Matka Ziemia też potrzebuje posprzątania.

Wszystko, co żyje w harmonii z naturą nie wymaga porządkowania. Natura sama sobie z tym radzi. Bakterie potrafią doskonale przerabiać śmieci i zużyte resztki żywności. Robaki usuwają chore i słabe rośliny. Naturalne mikroorganizmy rozkładają poplony i obornik na próchnicę. W przyrodzie wszystko ma doskonały obieg. Gdy skończy się proces wzrastania, to po nim następuje przygotowanie gleby pod nowy zasiew. Natura posiada wszelką mądrość aby sobie z tym doskonale poradzić.

Człowiek wkroczył z mechanizacją i chemizacją w naturę. Zakłócił jej naturalny rytm. Nawozy sztuczne i pestycydy wyrządziły wiele szkód Matce Ziemi. Został zaburzony naturalny przebieg procesów wzrastania i odzyskiwania gleby.

Jeśli człowiek zaburzył ( zabrudził) ziemię i wody, to powinien ją oczyścić. Tak robi człowiek odpowiedzialny!

Przyznanie się do winy w każdym wypadku, wpływa na zmniejszenie wyroku. Uznawane jest jako akt skruchy i pokory wobec siebie i innych. Widać, że człowiek zrozumiał, nauczył się i wyciągnął wnioski na przyszłość.

Czy na taki akt pokory są skłonni rolnicy?

Jeśli tak, to powinni przyznać się do winy. Naprawdę, to nie ich bezpośrednia wina, lecz systemu, który to wprowadził. Przyznanie się do błędu prowadzi do potrzeby naprawienia go. Natomiast nie przyznawanie się do błędu systemowego, jest zwyczajnym ukrywaniem. Ukrywa się zawsze coś tajemniczego. Tajemnica, to uznane zło, którym karmi się „ego”. To zastój w rozwoju osobowości. Bagienko, które „cuchnie”.

Tak niestety robią rolnicy! Potrafią się w każdej sytuacji wybielać i obwiniać sąsiada, że skropił ogórki i na drugi dzień sprzedał na skup. Trudno jest złapać na gorącym uczynku sąsiada, gdyż nikt osobiście się do tego nie przyzna.

My, jako konsumenci jesteśmy narażeni na wiele dolegliwości gastrycznych i chorób z powodu stosowania wszędobylskiej chemii. Do tego rolnicy nie przestrzegają nagminnie okresów karencji przy opryskach!

Dłużej nie możemy tolerować takiej sytuacji, gdyż ponosimy najwięcej szkody na swoim zdrowiu i życiu. Chorują też przez to rośliny i zwierzęta.

W Polsce są coraz bardziej popularne i dostępne mikroorganizmy EM, jako naturalny i bezpieczny środek do produkcji rolnej. EM daje duże oszczędności finansowe w gospodarstwie rolnym. Nie szkodzi nikomu a przynosi same korzyści.

Pożyteczne mikroorganizmy są tanie i przyjazne dla środowiska. Technologię EM można z powodzeniem stosować we wszystkich typach oczyszczalni. Ścieki potraktowane EM, mogą być bezpiecznie wprowadzane do rzek. W oczyszczalniach przydomowych, woda z szamba nadaje się do podlewania trawników, który rośnie w oka mgnieniu. Nie ma potrzeby wywożenia szamba. Znikają odory.

Oszczędności są zauważalne wszędzie w miarę stosowania EM. Technologia jest przyjemna i bezpieczna dla zdrowia.

Wynalazca EM z wyspy Okinawa w Japonii, profesor Teruo Higa, udowadnia, że cierpliwe i umiejętne stosowanie mikroorganizmów oraz współpraca z naturą, przynosi niesamowite rezultaty.

EM-y są dostępne wszystkim rolnikom i ogrodnikom świata. Sięgnijmy po nie, aby samemu się przekonać o ich rewelacyjnym działaniu. Służą wszędzie. Dodawane do kompostu czy obornika, przerabiają ich na próchnicę. Poprzez nawożenie gleby obornikiem z EM, przywracają siłę rodną ziemi. Podwyższają z czasem klasę ziemi. Nieużytki zamieniają na coraz lepszą glebę.

Przez wiele lat stosowania biotechnologii EM w Japonii, wniesiono nowy pierwiastek życia w wielu dziedzinach. Oczyszczono ziemię, ścieki oraz wody i morza. Posprzątano chemiczne odpady i zlikwidowano odory z procesów gnilnych.

Jeśli my Polacy nie zrobimy porządku na wzór Japonii, to natura skaże nas na jałowy świat i nieustanną walkę z chorobami. Nasza ignorancja może być przyczyną głodu z powodu braku odpowiedniej zdrowej żywności do konsumpcji.

EM-y przywracają w naturalny sposób harmonię w przyrodzie oraz sprzątają ziemię i oczyszczają zbiorniki wodne. Wpływają pozytywnie na dotlenienie powietrza. Usuwają szkodliwe gazy z atmosfery jak: amoniak i siarkowodór.

My, jako ludzie rozumni jesteśmy zobowiązani posprzątać i usunąć wszelkie śmieci, które po sobie pozostawiliśmy. Czas zacząć wielkie sprzątanie Ziemi. Pozostawić trzeba porządek dla następnych pokoleń naszych rodów. To nasz obowiązek wobec Natury i Matki Ziemi.

Mikroorganizmy są dostępne w wielu różnych postaciach. Służą w gospodarstwie domowym do uzdatniania wody i do uzdrawiania ludzi oraz zwierząt.

Służę radą i oferuję pomoc w doborze odpowiednich EM, gdyż sama je stosuję i rozprowadzam w każdej postaci dla chętnych ich stosowania.

Kontakt z Danutą Wachowską.