Nazwa tego miodu ” Miód Manuka ” brzmi dla nas bardzo egzotycznie. Powstaje on z kwiatów krzewu Manuka rosnącego tylko na ciągle zielonych terenach Nowej Zelandii. Nektar z tych kwiatów zbierany przez pszczoły posiada nie tylko właściwości odżywcze  ale jest cudownym panaceum stosowanym w medycynie i kosmetyce. Krzewy manuki rosną na bardzo ekologicznych terenach. Nie są zanieczyszczane przez środowisko gdyż rosną z dala od cywilizacji. Posiada on ciemny kolor podobny do miody gryczanego. Głównym jego składnikiem stawiającym go na pierwszym miejscu wśród miodów pod względem zdrowotnym jest methylglyoxal (MGO) – aktywny składnik o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Chociaż MGO posiadają również inne miody to w miodzie manuka zawartość jest kilkaset razy większa i nie zmienia się. To stawia miód manuka na pozycji lidera wśród miodów jeśli chodzi o potencjał leczniczy.

Miód Manuka – Zastosowanie

Miód Manuka

Miód Manuka

Miód stosowany jest między innym do trudno gojących się ran. Leczenia wrzodów skórnych, ropni i owrzodzeń, leczenie tasiemca. Istnieja udokumentowane przypadki wyleczenia nowotworów m.in. piersi, skóry czy jelita grubego.

Nie jest już tajemnicą że to miód manuka jest sprawcą dobrego samopoczucia chorego i ułatwia wyleczenie. Posiada działanie: antybakteryjne, przeciwzapalne, antyoksydacyjne (zwalczające wolne rodniki), antyseptyczne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Miód z manuki ma bardzo dużo zastosowań w naszym życiu. Nie mogą go spożywać osoby które są uczulone na produkty pszczele i chorujące na cukrzycę. Poza tymi wyjątkami nie ma przeciwwskazań  wśród dorosłych , młodzieży nawet zalecany jest dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Nie odnotowano skutków ubocznych i został uznany za bardzo bezpieczny składnik naszej diety.

Miód ten może być również stosowany jako kosmetyk. Poprawia wygląd swojej skóry głównie dzięki antyoksydantom. Kupując miód manuka należy zwracać szczególną uwagę na zawartość methylogloxalu bo jego stężenie odgrywa bardzo ważną rolę . Im większe stężenie tym lepiej. Musimy zdać sobie z tego sprawę że za taki cud natury zapłacimy więcej niż za tradycyjny miód z Polskich pasiek.

W sklepie internetowym http://www.Familo.com/ można zaopatrzyć się w miód manuka w przyzwoitych cenach z darmową dostawą do domu. Rejestracja do sklepu nic nie kosztuje a rejestrujemy się tym oto linkiem http://www.familo.com/r/stefanf