Jak podróżować aby nasze podróże po świecie były ekologiczne. Każdy z nas codziennie ma wpływ na zwiększenie emisji spalin. Wzrost zanieczyszczonego powietrza ma negatywny wpływ na stan naszego zdrowia. Jest kilka sprawdzonych już sposobów aby ograniczyć emisję spalin do atmosfery. Każdy człowiek na ziemi może się do tego przyczynić – wystarczy codziennie wdrażać w swoje życie zasady zrównoważonego transportu.

Jak podróżować ekologicznie?

Jak podróżować ekologicznie

Jak podróżować ekologicznie

Podróżowanie z zasadami zrównoważonego transportu to nic innego jak ograniczenie używanie środków  komunikacji, które mają szkodliwy wpływ na nasze środowisko, zamieniając je na środki transportu mające korzystny wpływ na naturę. Głównym winowajcą zanieczyszczonego powietrza są samochody które wytwarzają ogromne ilości spalin, szczególnie w dużych miastach, stojąc w korkach.

By podróżować w stylu eko i mieć pozytywny wpływ na nasza naturę wystarczy wcielić w życie kilka zasad zmieniając swoje nawyki.

Wykorzystujmy komunikację miejską – autobus czy tramwaj mają specjalne pasy ruchu drogowego. Dlatego nie stoją w korkach i czas naszej podróży znacznie się skraca. Przejazd transportem miejskim posiada również inne zalety a mianowicie bilet jest tańszy od paliwa a dodatkowo jadąc komunikacją miejską ograniczamy ilość spalin emitowaną do atmosfery.

Podróżować rowerem – patrząc na nasze środowisko rower jest najbardziej przyjazny naszej naturze a patrząc na nasze zdrowie jazda na rowerze najbardziej zalecana. Wykorzystując do podróżowania rower dbamy o naszą kondycję fizyczną oraz nie wydzielamy szkodliwych spalin do atmosfery.

Piesze wędrówki – idąc do pobliskiego sklepu po zakupy albo do znajomych którzy mieszkają niezbyt daleko warto zrobić sobie spacer. Spacer dobrze wpłynie na nasze zdrowie ograniczając przez to wydzielanie szkodliwych spalin z samochodu.

Przejazdy grupowe – jest to sposób nad którym warto się zastanowić. Jest to sposób bardzo ekonomiczny jak i przyjazny dla naszej natury. W kilka osób jadąc w jedno miejsce np. do jednego zakładu pracy. Kilka osób składa się na paliwo a i w atmosferze mniej spalin jak by każdy dojeżdżał osobno.

Wszystkie wskazane tutaj sposoby mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie i środowisko. Chociaż częściowa rezygnacja z jazdy samochodem może stać się przyczyną ograniczenia wydzielania CO2 do atmosfery i wielu różnych trujących nas substancji. Ograniczamy korki i hałas, chronimy zieleń, oszczędzamy czas i pieniądze.

Napisz w komentarzach swój pomysł na „jak podróżować ekologicznie”.