Efektywne mikroorganizmy mogą być ratunkiem dla Ziemi i ludzi poprzez swoje niezwykłe możliwości.

Tak naprawdę wystarczy nie przeszkadzać Naturze, wtedy ona sama zrobi porządek z zanieczyszczeniami, truciznami itp.

To człowiek swoją techniką i technologią opartą na chemii niszczy Naturę, najwyższy wiec czas wrócić do naturalnych środków, np. wykorzystać efektywne mikroorganizmy do odbudowy ekosystemu.

Japońskiemu naukowcowi, profesorowi Higa, po intensywnych badaniach udało się połączyć ze sobą najważniejsze szczepy bakterii tlenowych i beztlenowych i na ich bazie opracować produkty. Produkty te występują pod nazwą EM – jest to skrót od „efektywne mikroorganizmy”.

Każdy, kto po raz pierwszy słyszy o efektywnych mikroorganizmach  jest oszołomiony niemal niewiarygodną różnorodnością zastosowań. Wydaje się, że nie ma dziedziny, w której nie można byłoby znaleźć zastosowania dla tych maleńkich istot żywych, albo gdzie zastosowanie ich nie byłoby konieczne: czy to w rolnictwie, w uprawie owoców i warzyw, do uzdrawiania gleb, które uległy erozji, do uzdrawiania lasów, do neutralizowania wszelkiego rodzaju zapachów – niezależnie od tego, czy chodzi o gnojowicę, odpadki organiczne w lecie, zapach spoconych stóp, zatęchłych piwnic –, do wytwarzania wysokiej jakości nawozu z różnych odpadków, jako pomoc w zranieniach albo chorobach zwierząt i ludzi, do oczyszczania ścieków, rzek i mórz, a nawet morskich wybrzeży, do uzdatniania wody pitnej, do przetwarzania żywności, do budowy dróg i w budownictwie mieszkaniowym, podczas remontu i sprzątania w domu i mieszkaniu, w przemyśle i do pozyskiwania energii – żeby wyliczyć tylko najpowszechniejsze i najbardziej oczywiste z zastosowań.

efektywne mikroorganizmy

Efektywne mikroorganizmy jak widać mogą uzdrowić Ziemię.

To, że efektywne mikroorganizmy można stosować w rolnictwie do poprawy żyzności gleby i że dzięki nim można osiągać wysokiej jakości plony, jest jeszcze zrozumiałe. Nawet można z łatwością przyjąć informację, że mikroorganizmy oczyszczają glebę zatrutą nawozami sztucznymi i pestycydami, ponieważ czyta się już o tym, że pewne mikroorganizmy zjadają ropę i inne chemikalia. Ale wiele osób ze sceptycyzmem przyjmuje twierdzenie, że dzięki tym samym mikroorganizmom obecnym w mieszance oczyszcza się woda i jakość wody morskiej poprawia się na tyle, że tam, gdzie się je stosuje, zaczynają się pojawiać zwierzęta morskie, które wyginęły. Ale to jeszcze nie wszystko. Mikroorganizmy korzystnie wpływają nie tylko na zdrowie gleb i roślin, ale także na zdrowie zwierząt. A ponieważ człowiek jest także ssakiem, odnosi się to także do niego. W związku z tym, że w jelitach zachodzi ten sam proces, co w glebie – materiał organiczny jest trawiony i przemieniany w łatwo przyswajalne substancje z pomocą bakterii, drożdży, grzybów, enzymów itd,  wielu ludzi na całym świecie dzięki EM doświadczyło zadziwiającej poprawy stanu zdrowia.

Zacznijmy więc wszyscy stosować efektywne mikroorganizmy.

Sam osobiście niejednokrotnie przekonałem się, jakie możliwości drzemią w EM-ach.

Zastosowane do roślin doniczkowych (dodawane w wodzie do podlewania co 2 tygodnie) powodują szybszy wzrost roślin i ich dużo lepszą kondycję.

Zastosowane dla zdrowia jako Vita Biosa, przyjmowane systematycznie oczyszczają efektywnie organizm, w pierwszym rzędzie jelita, główne siedlisko chorób.