W ostatnim czasie bardzo popularną stała się drzewoterapia. Jak sama nazwa mówi terapia drzewami przynosi bardzo duże efekty. Założeniem tej terapii jest przyjmowanie pozytywnej energii , uspokojenie wewnętrzne oraz odprężenie. Istnieje wiele dowodów na to że terapia z drzewem ma bardzo korzystny wpływ na stan naszej psychiki jak i na samopoczucie fizyczne. Niejednokrotnie byłem świadkiem jak ludzie w znanych kurortach stali przytuleni lub oparci o pień drzewa. Sam jestem wielkim fanem tej terapii. Mieszkam blisko lasu i jak tylko czas mi pozwala korzystam z tej darmowej siły natury , ładując swoje akumulatory. Drzewoterapia jest bardzo prosta w dawkowaniu. Można ją stosować samemu bez niczyjej pomocy. Jedyny warunek to muszą być drzewa stosunkowo młode i zdrowe.

Drzewoterapia – jak ją stosować?

Drzewoterapia

Drzewoterapia

Jak już wspominałem musimy poszukać ładnego , zdrowego drzewa. Pień musi być taki by można go było objąć ramionami. Najlepiej by drzewo rosło w jakimś cichym spokojnym miejscu. Jeżeli znajdziemy już takie drzewo które nam odpowiada po prostu przytulamy się do pnia całym ciałem , obejmując go rękoma jak ukochaną osobę , głowę również przykładamy do pnia. Można również usiąść pod drzewem oprzeć się całymi plecami o pień.

Drzewoterapia powinna trwać co najmniej 5 minut ale czas nie ma znaczenia im dłużej tym lepiej. Zaleca się przy tym zamknąć oczy nie myśleć o niczym tylko słuchać co mówią drzewa i jak ćwierkają ptaki. To że drzewo musi być ładne i zdrowe nie ulega wątpliwości. Bo tylko zdrowe drzewo posiada potrzebną nam energię. Stare i chore drzewa nie spełniają już swojej roli.

Opisana tu drzewoterapia dla wielu ludzi może być niewiarygodna, prawie nienormalna. Ale drzewoterapia znana jest od wieków. Czytałem o niej w wielu książkach z legendami. Opowiadali mi o niej moi dziadkowie i pradziadkowie. W obecnych czasach jest udowodnione że przebywając wśród drzew otrzymujemy pozytywna energię.

Drzewoterapia może być stosowana bez skutków ujemnych  w dowolnych ilościach. Gwarantuję że nikomu nie zaszkodzi a doda spokoju wewnętrznego i odprężenia. Najkorzystniejszym okresem do drzewoterapii to wiosna i lato. Jesień i zima to czas odpoczynku dla drzew.

Do drzew owocowych w sadach raczej się nie przytulamy. Ale istnieje taka legenda że do drzew owocowych powinno się przytulać  gdy ma się zamiar zajść w ciążę. Oczywiście nie drzewo to sprawi tylko życiowy partner. Drzewo pomoże zajść w ciążę naładowując ciało kobiety jak i mężczyzny pozytywną energią produkcyjną jak na drzewo owocowe przystało. Sam tego sposobu nie próbowałem ale nie szkodzi spróbować i samemu przekonać się czy taka drzewoterapia działa .