Czy wiesz jak nasz organizm sobie radzi?

Jest wiele przyczyn chorób, najważniejszą z nich jest jednak zbieranie się toksyn w naszym organizmie, na to nakładają się czynniki, w sferze fizycznej, duchowej i emocjonalnej, tzn. złe emocje, które wpływają na nasz organizm, zanieczyszczenie powietrza czy złe odżywianie.

Przyczyny nierównowagi:

  • organy otrzymują za mało energii i tlenu (to najczęstsza przyczyna chorób u palaczy; komórki nasze, które otrzymują za mało tlenu, mają coraz mniej energii, a tym samym stopniowo zostają wyłamane z równowagi)
  • zanieczyszczenie powietrza
  • spożywanie pokarmu pełnego toksyn
  • toksyczne substancje, które organizm sam wytwarza
  • przejadanie się
  • brak ruchu
  • niedobór witamin i minerałów
  • stres, presja i zmartwienia

Jeżeli będziemy w stanie pozbyć się substancji toksycznych z naszego organizmu, będziemy również w stanie wyleczyć każdą chorobę, niezależnie od tego, czy jest to zwykłe przeziębienie, czy mamy do czynienia z nowotworem, ponieważ przyczyna będzie zawsze taka sama.

Kiedy nasz organizm napotyka jakiś problem, sam stara się wrócić do równowagi, tak samo jest z toksynami – organizm robi wszystko, żeby się ich pozbyć. Można tę sytuację bardzo łatwo zaobserwować podczas zatrucia pokarmowego. Jeżeli zjemy pożywienie zawierające bardzo dużo substancji toksycznych, wtedy organizm chce się ich jak najszybciej pozbyć, to znaczy albo po jakimś czasie zwraca się ten pokarm, taki człowiek bardzo często się poci, inne osoby cierpią z powodu biegunek. Te metody są dla naszego organizmu najszybszym sposobem na pozbycie się toksyn.

Często uruchamiany jest również system odpornościowy, organizm zwiększa temperaturę po to, by zabić bakterie i mikroorganizmy, które z pożywieniem dostały się do naszego ciała. Obecnie znajomość świata mikroorganizmów jest już bardzo duża i wiemy, że na organizm człowieka i środowisko, niezaprzeczalnie pozytywny wpływ mają tzw. efektywne, czyli pożyteczne mikroorganizmy– pomagające nam w każdym aspekcie naszego życia. Zawsze w takiej sytuacji organizm stara się pozbyć toksyn za pośrednictwem układów:

Układ pierwotny

Nasz organizm posiada kilka dobrze zorganizowanych układów. Jednym z nich jest układ krwionośny, który odpowiedzialny jest za rozprowadzanie substancji odżywczych do komórek ciała. Innym jest układ trawienny, który odpowiada za strawienie i przyswojenie substancji odżywczych. Trzecim (jest on

dla nas szczególnie ważny) jest układ wydalniczy, który stale wysila się, żeby pozbyć się toksyn. Nasz układ wydalniczy i jego organy możemy podzielić na dwie części. Pierwszą z nich jest układ pierwotny, ponieważ on jako pierwszy reaguje i w pierwszej kolejności pozbywa się toksyn. Organy układu pierwotnego:

  • wątroba
  • nerki
  • jelita
  • płuca

Wątroba jest najważniejszym z organów naszego organizmu, m.in. dlatego, że jest to organ największy. Medycyna klasyczna mówi nam, ze najważniejszym organem jest serce. Jednak medycyna chińska mówi, iż wątroba jest matką serca, ponieważ to wątroba dostarcza krew, która przez serce przepływa. Jeżeli tej krwi jest za mato, to również wątroba jest odpowiedzialna np. za zawał. Wątroba jest chemiczną fabryką naszego organizmu, jest to swojego rodzaju sortownia. Z natury wątroba jest tak zaprogramowana, aby przyjmować tylko dobry, naturalny pokarm. Jednak człowiek z biegiem lat naturę stara się ulepszać, spożywamy produkty przetworzone, a nasza wątroba tego nie akceptuje. Dla wątroby wszystko inne niż produkty naturalne traktowane jest jak trucizna i musi być jak najszybciej usunięte. Na przykład niektóre leki, które mają nam pomóc, jednak przez wątrobę są rozpoznawane jako substancje szkodliwe, jako trucizna. Także nadmiar soli, cukru, używki takie jak kawa, herbata czy alkohol i wszystkie substancje chemiczne również zostaną przez wątrobę rozpoznane jako trucizny i będzie ona starała się jak najszybciej ich pozbyć. Wątroba po rozpoznaniu tych toksyn przesyła je dalej do nerek w postaci płynnej, gdzie są usuwane na zewnątrz, a także do jelita grubego, gdzie usuwane są w postaci masy stałej. Nigdy nie ma takiej sytuacji, ze organizm pozbawiony jest toksyn.

Nawet gdybyśmy przyjmowali najbardziej zdrowe i naturalne pożywienie, żylibyśmy gdzieś w górach, gdzie powietrze nie jest jeszcze zanieczyszczone, to nasz organizm jako rezultat reakcji metabolicznych sam produkuje toksyczne odpady. Dlatego zdarza się, że nawet osoby, które spożywają bardzo zdrowe pożywienie, dostają zaparć i toksyny nie mogąc zostać usunięte z organizmu, zalegają w jelitach, powodując powstawanie nowych toksyn, które poprzez ściany jelit przenikają do krwi, czyli niejako człowiek sam siebie truje toksynami.

Drugim z organów pierwotnych są Nerki – odpowiedzialne za usuwanie toksyn w postaci płynnej, dlatego powinniśmy dbać również, aby były one stale i regularnie oczyszczane. I tak np. nadmiar soli bardzo źle wpływa na pracę nerek, nie są one w stanie poradzić sobie z usunięciem tego nadmiaru.

Kolejnym organem są jelita. Powinniśmy dbać, aby jelito grube na bieżąco oczyszczać poprzez regularne wypróżnianie się.

Należy także dbać o swoje płuca, gdyż to one dostarczają tlenu potrzebnego do życia. Szczególnie powinny o to zadbać osoby żyjące w zanieczyszczonym środowisku oraz palacze.

Kiedy te cztery organy układu pierwotnego czyli wątroba, nerki, jelita i płuca nie są w stanie poradzić sobie z usuwaniem nadmiaru toksyn, wówczas do akcji wtaczane są organy wtórne.

Układ wtórny

Najważniejsza jest skóra, czyli największy organ naszego ciała. Organizm stara się usuwać nadmiar toksyn przez skórę m.in. za pomocą potu. Musimy tutaj wspomnieć, iż skóra jest organem, który oddycha. Dlaczego skóra jest dla nas taka ważna? Mówi się, że jest ona lustrem naszego zdrowia. Stan naszej skóry mówi o tym, co dzieje się we wnętrzu, czy jesteśmy zdrowi, czy na coś chorujemy.

Zdrowa osoba powinna mieć skórę czystą, tzn. pozbawioną wyprysków, trądziku i wysypek, skóra nie powinna być wysuszona, ale stale nawilżona, powinna być miękka i błyszcząca. A zatem obserwując swoją skórę, możecie Państwo bardzo łatwo stwierdzić, czy jesteście zdrowi, czy nie. A także, jak mówi medycyna chińska, obserwując, w którym miejscu na skórze występują wypryski, można bardzo łatwo określić, z jakim rodzajem schorzenia mamy do czynienia. W zależności od tego, w którym miejscu na skórze pojawiają się problemy, można zdiagnozować chorobę. I tak np. wypryski na policzkach wskazują, że nasze jelita nie funkcjonują zbyt dobrze, gdy pojawia się coś na brodzie, możemy mieć problem z żołądkiem.

Jest to naturalnie tylko wstępna diagnoza, ale w ten sposób można bardzo łatwo określić, czy w naszym organizmie coś się dzieje, czy nie, ponieważ wszystkie choroby, jakie zachodzą we wnętrzu, są wyrzucane na zewnątrz w postaci zmian na skórze. Jeśli nasz układ wydalniczy, organy pierwotne i wtórne nie będą sobie w stanie poradzić z eliminowaniem toksyn, na pewno zauważycie to Państwo w postaci określonych symptomów. Na podstawie tych symptomów będzie można dojść do tego, z jaką chorobą mamy do czynienia. Wypryski czy trądzik to nie jest choroba, ale jest to zewnętrzny symptom tego, że nasz organizm jest zanieczyszczony. W ten sposób nasz organizm chce nam powiedzieć, że ma za dużo toksyn i trzeba się ich pozbyć.

Co możemy zrobić dla siebie już dziś?

ALVEO pomaga powrócić do stanu homeostazy, czyli do stanu organicznych reakcji w naszym ciele.

Jeżeli osiągniemy homeostazę – jesteśmy zdrowi, jeśli tę równowagę zaburzymy, mamy więcej kwasów w organizmie, a mniej tlenu lub wody.

„… Analiza receptury, oraz badania fitochemiczne kwalifikują ALVEO jako ziołowy środek dietetyczny , zawierający optymalne, bezpieczne dla zdrowia ilości związków roślinnych posiadających zdolność przywrócenia i utrzymania homeostazy (naturalnej równowagi organizmu). Jest preparatem bezpiecznym, przeznaczonym do powszechnej konsumpcji w zalecanych dawkach i przez dłuższy okres czasu.”