Eko – świadomy to ktoś kto żyje w zgodzie z przyrodą oraz dba o środowisko naturalne na naszej planecie. W ostatnich latach bardzo wzrosła liczba ludzi żyjących ekologicznie. Czy to tylko chwilowa moda czy początek zmian w myśleniu ludzi? Czy trudno być eko – świadomy we wszystkich dziedzinach naszego życia?

Na naszym rynku można kupić już bardzo dużo produktów nazywanych przez producentów produktami ekologicznymi. Nasza kuchnia może być wyposażona w sprzęt ekologiczny , na co dzień możemy używać różnego rodzaju przedmiotów wykonanych z materiałów biodegradowalnych , nasze ubrania mogą być uszyte z biobawełny czy nasze biuro może być wyposażone w długopisy, notatniki i segregatory z odpowiednim certyfikatem. Dla naszych dzieci producenci zabawek ścigają się w produkcji ekologicznych zabawek a nasze mieszkania mogą lśnić od środków czystości przyjaznych dla środowiska. Moim daniem producenci zbyt pochopnie używają słowa ekologiczny.

Czy człowiek eko – świadomy może wierzyć w to co jest napisane na etykiecie?

Bądź eko świadomy

foto: wikipedia.org/wiki/Ekologia

Moim zdaniem nie. Jeżeli chcemy kupić produkt ekologiczny muszą to być zakupy przemyślane. Jest kilka sposobów aby uniknąć chwytów marketingowych stosowanych przez producentów.

Bądź eko – świadomy i stosuj je! Prawie codziennie chodzimy do sklepu kupować produkty spożywcze , chemię osobistą czy gospodarczą. Aby upewnić się że kupowane produkty pochodzą z ekologicznych upraw , przechowywane w ekologicznych magazynach i są ekologicznie pakowane muszą posiadać odpowiednie certyfikaty. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy spytać sprzedawcę o taką informację. Gdy sprzedawca nie jest w stanie udzielić nam odpowiedzi na nasze pytania – zrezygnujmy z zakupu. W sklepach czy na bazarach jest bardzo dużo produktów ekopodobnych które z prawdziwą ekologią się nie spotkały.

Chcąc żyć i w zgodzie z naturą i spożywać produkty ekologiczne musimy być bardzo czujni. Musimy kontrolować aby producent czy sprzedawca sprzedał nam produkt bezpieczny dla naszej rodziny i dla naszego środowiska. Bądźmy bio – modni i bio – świadomi z wszystkich produktów wybierajmy tylko te najbardziej ekologiczne np. efektywne mikroorganizmy

Bądź eko – świadomy codziennie!